Kurban Bayramı bittikten sonra hac temizliği için yasak olan zaman dilimi hariç her zaman umreye gidilebilir. Hac dönemine bağlı kalmaksızın bir Müslümanın ihrama girmesi, Kabe’yi tavaf etmesi, Safa ile Merve tepeleri arasında Say yapması umrenin özeti niteliğindedir.

Hayır gidemezsiniz. Suudi Arabistan Krallığı, karayoluyla umre ziyaretini yasaklamıştır.

Hayır gidemezsiniz. Suudi Arabistan Başkonsolosluğu, bireysel başvuruları kabul etmiyor. Bu nedenle herhangi bir acenteye kayıt yaptırmadan umreye gidemezsiniz.

Evet yapıyoruz. Torlak Turizm olarak misafirlerimizin taleplerini değerlendiriyoruz. Gerekli koşullar sağlandığı taktirde seçeceğiniz tarihe göre organizasyonunuzu gerçekleştirebiliriz.

Konsolosluk yönetmelikleri sürekli değiştiği için bu sorunuza buradan cevap vermek mümkün değil. Sizden bu tür bir soru geldiğinde ancak konsolosluğa danışarak oradan bilgi aldıktan sonra size yanıt verebiliriz. Çin ve Doğu Türkistan pasaportlarına umre vizesi verilmiyor.

Evet yapabilir ancak bunun için hekim onayı gerekiyor. Ayrıca ziyaret sırasında yanında bir refakatçi bulunmak zorundadır. Suudi Arabistan’da rutin tedaviler için kurulmuş ücretsiz sağlık merkezleri hac ve umre için gidenlere hizmet vermektedir. Fakat bu merkezlerin her türlü sağlık hizmetini karşılayamadığını da dikkate almak gerekmektedir.

İhtiyacınızı karşılayacak kadar ilacı yola çıkarken yanınızda hazır bulundurun. Suudi Arabistan’daki eczanelerde her marka ilaç bulunmuyor. Bu sebeple muadil ilaç almak zorunda kalabilirsiniz. İlaç fiyatlarının ülkemize göre daha fazla olduğunu da unutmayın.

Evet gerekiyor.

Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gerekiyor.

Umre öncesi bilgilendirme semineri, uçak bileti (gidiş-dönüş), konaklama, sabah kahvaltısı, akşam yemeği (lüks otellerde açık büfe), transfer, rehberlik, ziyaretler, 3. ve 4. umreler, hediyelik eşyalar (sırt çantası, çekmeli valiz), umre kitapçığı.

Torlak Turizm, Türkiye’de olduğu gibi Suudi Arabistan’da da sizin her türlü ihtiyacınızı karşılayacak tecrübeli ve eğitimli bir ekip hazır bulunduruyor. Bölge sorumlusu, karşılama-uğurlama ve transfer ekibi, otel sorumlusu, irşat görevlisi sizin her türlü ihtiyacımızı karşılayacak.

Kişi sayısı ve oluşturulacak grupların durumuna göre kadın irşad görevlisi ataması yapılabilir.

Evet düzenliyoruz. Torlak Turizm ayrıcalığıyla belirlenen merkezlerde maddi-manevi hazırlık ve bilgilendirme seminerleri yapılmaktadır.

Pamuklu ve keten kumaşlardan üretilmiş yazlık kıyafetler tercih edilmeli. Kıyafetlerin açık renk ve rahat olmasına özen gösterilmeli. Ancak Medine-i Münevvere’nin iklimi daha serin olduğu için yanınızda mutlaka hırka, şal benzeri ürünler bulundurun.

Mikat mahalline havada girildiğinden Cidde’ye direkt olarak giden gruplar henüz uçağa binmeden havaalanında ihrama girmelidir.

Evet var. 30 kilograma kadar bagaj hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca 8 kg. el bagaj hakkınız bulunuyor.

Evet getirebilirsiniz. Hava yolu şirketleri 5 litreye kadar zemzem taşıma hakkı veriyor. Torlak Turizm olarak 5 litre zemzemi size ikram ediyoruz.

Evet gönderebilirsiniz. PTT ile anlaşmalı Diyanet Kargo aracılığıyla hediyelerinizi ulaştırabilirsiniz.

WhatsApp Hattı